modistka Jolana Kotábová

London Hat Week

zpět

Kurz u modistky Jane Taylor která je dvorní modistkou pro Kate vévodkyni z Cambridge

Během londýnského hat weeku jsem se zúčastnila kurzu u modistky Jane Taylor, která je dvorní modistkou pro Kate, vévodkyně z Cambridge.

Po úvodním čajíčku a seznámení s ostatními účastnicemi kurzu, nám Jane ukázala, jak se napíná slaměný polotovar na formy a jak se tuží. Během toho její psík spokojeně pospával na pelíšku. Potom jsme se daly do práce a vypodšívkovaly jsme si naše budoucí koktejlové kloboučky. Jelikož jsem přijela na kurz se zpožděním (trochu jsme si popletla směry londýnských autobusů), zbyla na mne pouze sladce růžová barva. A tak jsem se dala do tvoření sladkého bonbónu. Jane nás během pauzy pohostila úžasným dortíkem. Po dotvoření jsme se společně vyfotily v naších modelech. Neodolaly jsme však vyzkoušet i modely od Jane.
Na kurzu se mnou byly většinou milovnice klobouků, které si tvorbu chtěly vyzkoušet jako hobby. Pouze jedna byla modistka z Dublinu.
Milé zjištění pro mne bylo to, že až na menší rozdíly, jako je tužení materiálu a nápadnější zdobení, je práce modistů v Londýně hodně podobná, jako ta má v Praze.
Přesto to pro mne byl veliký zážitek a jsem ráda, že jsem se letošního London Hat Weeku zúčastnila.

V rámci London Hat Weeku jsem ještě navštívila různé sešlosti, eventy, okoukla obchod Stephena Jonese a Philipa Treacyho.
Neodolala jsem nákupu materiálu na klobouky, jako jsou závoje, peří a podobně.

Copyright © 2011 Jolana Kotábová